Leap motion – kontroler ruchu

539,00 

Produkt dostępny na zamówienie

Opis

Startup Leap Motion skonstuował superczuły detektor naturalnych gestów, który może zrewolucjonizować sposób w jaki sterujemy elektroniką. Czujnik Leap jest ponad 100 razy czulszy niż stosowane obecnie kontrolery. Potrafi niezależnie śledzić ruchy aż 10 palców i to z precyzją rzędu setnej milimetra.

Tym co naprawdę robi wrażenie, jest precyzja, z jaką kontroler Leap pracuje. Dla przykładu, Kinect pozycję (w płaszczyźnie równoległej do ekranu) dla obiektu odległego o 2 m określa z dokładnością rzędu 3 mm. Produkt Leap Motion potrafi rejestrować położenie z precyzją rzędu 0,01 mm.

Pomysłodawca kontrolera, David Holtz (CTO Leap Motion) na razie nie zdradza detali zastosowanej technologii. Czy ma coś wspólnego z Kinectem (który analizuje zniekształcenie wzorca wyświetlanego w podczerwieni), czy stosuje kamerę 3D ToF (Time-of-Flight), a może jest całkowicie nową koncepcją? Tego na razie nie wiemy.

Na rozważania nad podstawami działania platformy Leap będzie jeszcze czas. Ważne jest to, że łączy on wygodę gestów dotykowych i precyzję zwykłej myszy komputerowej w jednym narzędziu, reagującym na naturalne gesty wykonywane dłonią w powietrzu. Zobaczcie poniższy filmik, a zrozumiecie co mamy na myśli.

Wymagania systemowe:

  • Windows 7 lub 8 lub Mac OS X 10.7
  • AMD PhenomTM II lub Intel ® CoreTM i3/i5/i7
  • 2 GB RAM
  • port USB 2.0
  • dostęp do internetu