bez portów RS232

Komputery przemysłowe są przeznaczone do pracy w trudny i ciężkim środowisku, w trudnych warunkach przemysłowych. Wystawione są na działanie skrajnych temperatur, wibracji, często bez odpowiedniej wentylacji, w kurzu i pyle, gdzie komputery biurowe nie miały by szans dłużej popracować

Obudowy komputerów przemysłowych wykonane są najczęściej z aluminium lub innego wysokowydajnego stopu metalu, w celu prawidłowego rozpraszania wysokiej temperatury procesora.

Nawet krótkotrwałe przegrzanie elementów strategicznych jak procesor, pamięć lub dysk, może spowodować trwałe uszkodzenie komputera. I dlatego też ten element jest tak istotny w całej konstrukcji komputera przemysłowego.

Większość sprzętu komputerowego dedykowanego dla przemysłu jest bezwentylatorowym, skutecznym rozwiązaniem a w przypadku wentylacji, zastosowane są filtry zabezpieczające przed drobinkami.

Komputery dedykowane do środowiska mokrego posiadają certyfikaty IP65 i wyższe, zapewniające skuteczne działanie w uciążliwym środowisku.

Wyświetlanie jednego wyniku