Tablety biurowe

Tablet to nowoczesne i wygodne urządzenie, które dzięki swojej wszechstronności łączy w sobie funkcje laptopa i telefonu. To, czym różni się od standardowych komputerów i laptopów, to brak fizycznej klawiatury. Sterowanie odbywa się za pomocą dotykowego ekranu lub klawiatur ekranowej. Do największych zalet tabletu zalicza się jego uniwersalność i przenośność. Niewielkie gabaryty pozwalają na swobodne przenoszenie go w plecaku, a mniejsze modele, nawet damskiej torebce. Ekrany tabletów wynoszą średnio od 7 do 12 cali, czyli mniej niż laptopa a więcej niż smartfon. Każdy model tabletu może łączyć się z internetem, i w zależności od modelu może byćto Wifi i/lub GSM/LTE.

Tablet służy wszystkiego, jego uniwersalność pozwala wykorzystać go w pracy, w domu, do gier jak i do robienia zdjęć. To wielofunkcyjne urządzenie, które spełni oczekiwania zarówno dorosłych, jak i dzieci. Posiadając tablet, można przeglądać strony internetowe, korzystać z aplikacji związanych z social mediami, rozmawiać z rodziną i przyjaciółmi za pomocą komunikatorów, oglądać filmy i seriale i wiele
innych. Również talety sprawdzają się jako elektroniczne książki, przy pomocy odpowiednich programów można również czytać książki w postaci e-booków oraz prasę wydawaną w wersji elektronicznej.

W tablecie najważniejszy jest ekran. Jego przekątna, rozdzielczość oraz rodzaj matrycy. Te 3 parametry definiują jakość wyświetlanego obrazu, komfort obsługi, ale przede wszystkim możliwości. Najtańsze modele, wyposażone w ekrany 7″ lub 8″ z rozdzielczością HD lub niewiele niższą, są dobre do zapoznania się z tego typu urządzeniami. Oglądanie filmów na większych modelach jest wygodniejsza, dużo łatwiej i płynniej się na nich gra.

Do użytku domowego oraz biurowego w zupełności wystarczy tablet z Wi-Fi. Stabilnie łączy się z siecią wewnętrzną, umożliwiając wysyłanie plików, czy oglądanie bajek w serwisach online. Podróżując lub często zmieniając miejsce, warto wybrać tablet wyposażony w modem GSM 4G LTE. Pozwala on na surfowanie w internecie, oglądanie filmów online i wysyłanie maili praktycznie z każdego miejsca. Własne LTE jest przy tym bezpieczniejsze niż otwarta sieć Wi-Fi w hotelu lub restauracji.

Z myślą o najmłodszych użytkownikach, którzy dopiero poznają świat urządzeń mobilnych, tworzone są dedykowane modele, bardziej odporne lub poręczniejsza dla mniejszych rączek. Bajkowy, barwny, prosty interfejs pomaga dzieciom w nauce i zachęca do wyboru gier edukacyjnych. Rozwijają one umiejętności i talenty, pozwalają w przystępny sposób przyswajać wiedzę.

Wyświetlanie jednego wyniku